בית / רשלנות רפואית בניתוח
רשלנות בניתוח

רשלנות רפואית בניתוח

נפגעתם מרשלנות רפואית בניתוח? מאמר זה יעזור לכם להבין מה עליכם לעשות!

נאמר לרוב שאין כזה דבר ניתוח "פשוט". בין אם אתם  מוציאים את התוספתן שלכם, או ארבעת מעקפים, כל ניתוח  הוא עניין רציני. הדבר האחרון שכל אחד שעבר ניתוח רוצה לשמוע הוא שהרתה שגיאה וקרתה רשלנות רפואית בניתוח שהוא או איה עברו. אבל האם זה  אומר שהרופא שלכם נהג בהזנחה? לא. כאן אנו נקבע מהי שגיאת ניתוח  ששווה לרשלנות רפואית.

 

רשלנות בניתוח

מהי רשלנות רפואית?

העובדה ששגיאה בניתוח קרתה לא אומרת שאף אחד אחראי  על רשלנות רפואית. הטיפול הרפואי הנשפט (בין אם הוא ניתוח או לא) חייב לעקוב אחר סטנדרט רפואי של טיפול,  והטיפול התת-סטנדרטי  צריך להיות הגורם שמזיק לכם.

במילים אחרות, אם הטעות לא נפלה תחת הסטנדרט הרפואי של טיפול, או שלא נפגעתם מההפרה, לא הייתה רשלנות בניתוח.

הגדרה כללית של הסטנדרט הרפואי של טיפול היא: הסוג והרמה של טיפול שמומחה רפואי  סביר  עם אותה הכשרה וניסיון היה מספק תחת נסיבות דומות באותה הקהילה.

ברוב המקרים של שגיאות ניתוחים, זה יחסית פשוט לבסס שהטיפול של המנתח היה תחת הסטנדרט הרפואי  של טיפול (תלוי בהקפדה בה אתם קובעים  מהי שגיאה). אם אתם קובעים ששגיאה בניתוח היא זו שהפרה את הסטנדרט של  הטיפול, הבעיה הקריטית  הופכת להיות האם השגיאה פגעה בכם.

מהי רשלנות בניתוח?

רשלנות רפואית בניתוח - יכול לרקות לכל אחד

באופן פשוט, רשלנות רפואית בניתוח או שגיאה בניתוח היא טעות ניתנת למניעה במהלך הניתוח. כל ניתוח מערב רמה של סיכון.  בגלל הסיבה הזו, זה אופייני לחתום על הסכם לפני ניתוח שאומר שאתם מודעים לסכנות   שמעורבות בניתוח הזה. זה נקרא "הסכם מדעת". שגיאות ניתוח הולכות מעבר להסכם הזה. שגיאות בניתוח אינן צפויות.

 

למה קורת רשלנות רפואית בניתוח?

אין שום ניתוח שדומה לניתוח אחר. באופן דומה, כל שגיאה בניתוח (והסיבה  של השגיאה) מחזיקה בפוטנציאל להיות ייחודית. אם זאת נאמר, הנה כמה סיבות נפוצות לשגיאות בניתוח:

 • חוסר יכולת: ייתכן שהמנתח שלכם לא ביצע את הניתוח פעמים רבות בעבר ופשוט חסרות לא היכולות לבצע את הניתוח בהצלחה. זה נשמע מוזר לאנשים רבים שזה קורה, אבל זה אכן קורה.
 • תכנון לפני הניתוח שאינו מספיק: זה קריטי שמנתח יהיה מוכן לקראת ניתוח. זה יכול לכלול סקירה או הכנה לכל סיבוך שיכול לקרות. זה גם יכול לכלול הכנה ראויה מצדם של אחים ועוזרים כדי לוודא שכל הציוד המתאים מוכן וזמין לשימוש בעת הצורך.
 • תהליך עבודה שאינו מתאים: מנתחים יכולים להחליט במשגה שצעדים מסוימים במהלך ניתוח אינם הכרחיים. קיצורי דרך יכולים להיות אובדניים כשזה מגיע לניתוח.
 • תקשורת דלה: כישלון לתקשר כמו שצריך יכול לגרום למספר טעויות קריטיות. לדוגמה, רופא יכול לסמן את האזור הלא נכון לניתוח, או  להיכשל בווידוא שכל הציוד של  הניתוח מוכן. יכולה גם להיות בעיה בתקשורת בנוגע למינון של התרופות הניתנות למטופל. כל אחד מאלה יכול לגרום להשלכות רציניות.
 • עייפות: זה מקרה נפוץ, מנתחים ידועים בתור אנשים שעובדים למשך זמן רב. התוצאה היא עייפות. אנשים עייפים יותר סבירים לטעות בהשוואה לאנשים שאינם עייפים.
 • סמים\אלכוהול: מנתחים מסוימים פונים לסמים ואלכוהול כדי להתמודד עם הלחץ שהם מתמודדים איתו. אנשים רבים מופתעים לחשוב שמנתח מוכן להיכנס לחדר הניתוח תחת השפעה של סמים ואלכוהול. זה יכול להיות מפתיע, אבל זה קורה.
 • הזנחה: לפעמים מנתחים פשוט אינם זהירים כמו שהם צריכים להיות. זה יכול לכלול כישלון לוודא שהכלים שלהם סטריליים לגמרי. זה גם יכול לכלול את השימוש בציוד רפואי שידוע שהוא פגום. * כל אלו ועוד יכולים לגרום לרשלנות רפואית בניתוח של כל אחד ואחד מאיתנו.

 

דוגמאות לשגיאות ניתוח:

הסוגים של שגיאות שיכולות לקרות מגוונות בהחלט. הנה כמה מהנפוצות ביותר:

 • פגיעה בעצב במהלך הניתוח
 • הרשמה של יותר מדי או פחות מדי תרופות או מינון הרדמה
 • ביצוע חדירה באזור הלא נכון
 • השארה של כלי או פיסת ציוד בתוך המטופל, כמו ספוג או אזמל
 • ניתוח באזור הלא נכון
 • ניתוח על האדם הלא נכון

 

שיקול לשכור עורך דין מנוסה

אם יש לכם שאלות בנוגע לאם שגיאה בניתוח שלכם שווה לרשלנות רפואית, כדאי לכם להתייעץ עם  עורך דין שמבין בנושא. המקרים האלה  מסובכים מאוד מנקודת מבט משפטית ורפואית, והסיכויים שלכם לנצח במשפט  עולים אם אתם שוכרים עורך דין מוסמך בעל ניסיון  בטיפול במקרים של רשלנות רפואית במערכת המשפט. 

שלח
close-link