בית / רשלנות רפואית בניתוחים / קשיים ומכשולים בניצחון במשפט על רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים
ניתוחיפ פלסטיים לא טובים

קשיים ומכשולים בניצחון במשפט על רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים

קשיים ומכשולים בניצחון במשפט על רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים

מנתחים קוסמטיים יכולים להיתבע על רשלנות רפואית כמו כל רופא, אבל הטבע  האלקטיבי שלהם הופך אותן לקשות יותר להגשה מוצלחת למטופלים התובעים.

רשלנות רפואית יכולה להיגרם על ידי מספר סוגים של מעשים שונים (או חוסר מעש) מצדו של המומחה הרפואי, אבל הסיבה העיקרית  רשלנות רפואית תמיד תהיה משורשת בהזנחה.  במקרה של ניתוחים קוסמטיים, ייתכן שלא תמיד תהיו מרצים מהתוצאות, אבל זה לא תמיד מעיד על הזנחה רפואית.

מהו ניתוח קוסמטי?

ניתוח קוסמטי הוא סוג של ניתוח פלסטי, ובעצם מדובר ניתוח לשחזור  העור או הבשר. דוגמה טובה היא טיפול בכוויות רציניות. סוגים שונים של ניתוחים פלסטיים נזקקים לאנשים שרוצים לטפל בנזקים שנגרמו להם.  מנגד, ניתוח קוסמטי הוא ניתוח אלקטיבי, שלרוב נבחר כדרך לשפר את המראה החיצוני. הקטנה או הרחבה של השדיים או מתיחת פנים הן דוגמאות של ניתוח קוסמטי. בגלל שניתוח קוסמטי הוא אלקטיבי, מבטחים רפואיים משלמים עליהם רק במקרים נדירים.  זה אומר שרוב האנשים שרוצים לעבור ניתוח קוסמטי משלמים על כך בעצמם.

 

בעיות רשלנות בניתוחים קוסמטיים

1. שגיאות בניתוח

רוב הסוגים של רשלנות רפואית במהלך הניתוח, כלומר המנתח הקוסמטי כשל בניתוח. עוד בעיות בניתוחים קוסמטיים שיכולים להוביל לתביעה על רשלנות הם זיהומים שקורים לאחר הניתוח, חדירות מוזנחות  של סמים שמשומשים לסיבות קוסמטיות כמו בוטוקס, וסיבוכים מהרדמה.

eye-766166_640

2. מנתחים חסרי ניסיון או הכשרה

חוסר הניסיון או ההרשאה של המנתח היא עוד בעיה שעולה בתביעות רשלנות  בנושא ניתוחים קוסמטיים. בגלל שניתוחים קוסמטיים יכולים להיות מקורות כסף קלים לכל כך הרבה מנתחים (זאת ומרת, תשלום ישיר ללא ניירת ביטוח בריאות למלא), הם יכולים למשוך מנתחים לא כשירים.

אם אתם שוקלים לעבור ניתוח קוסמטי, אתם צריכים לשכור מנתח כשיר, מנוסה  ומורשה לגמרי. זה לא מבטיח תוצאה מוצלחת ללא סכנות, אבל לפחות זה מבטיח שאתם תעברו ניתוח אצל מנתח טוב ומוסמך עם עבר פלסטי טוב.

 

קשיים בניצחון בסוגים כאלה של תביעות

הבעיה הגדולה ביותר בניצחון  בתביעת רשלנות רפואית  בנושא ניתוחים קוסמטיים שמפרידה את סוג התביעות האלה מאחרות  היא העובדה שמדובר בניתוח אלקטיבי, מבחירה, ומכך אינו באמת נחוץ.

 

אתם לא באמת צריכים את הניתוח

חבר המושבעים נוטים לחשוב שבגלל שמטופל יכול היה לרצות לעבור ניתוח כדי להיראות טוב יותר, המטופל לא צריך למהר להאשים את המנתח אם הניתוח לא התבצע כפי שרצה. בגלל הסיבה הזו, חברי מושבעים נוטים לתת למנתח את טובת הספק.

אפילו כשהמטופל אכן מנצח בתיק, חברי מושבעים נוטים להטיל  תוצאות מקלות יותר בנושא רשלנות רפואית במקרים של ניתוחים רגילים.  עורכי דין מסוימים מרגישים שההסבר הטוב ביותר עבור הזיכויים הנמוכים האלה היא שהמושבעים לא פתוחים לתלונות של המטופל בגלל שהם מרגישים שזו הייתה הבחירה של המטופל לעבור את הניתוח ובגלל זה המטופל צריך לשאת בחלק מהאשמה על התוצאות של הניתוח.

 

שופטים משוחדים נפשית

בבסיס הדבר, השופטים רואים  בקורבן הרשלנות שהוא רדוד, שמן, עצלן מדי להתעמל או אפילו מחזיק ביותר מדי כסף שהוא יכול לבזבז אותו על ניתוחים ללא צורך. זו לא נשמעת כמו דעה הגיונית, אבל זהו הטבע האנושי. שופטים יכולים לחשוב לעצמם ין מספיק כסף לעבור ניתוח כזה, או שאם אכן היה להם, הם לא היו מבזבזים אותו על דבר כה חסר פואנטה, אז למה הם צריכים לדאוג לאדם אחר שאכן י לו את הכסף והרצון לדבר כזה? לשופטים אחרים יש בעיה עם רשלנות בנושא ניתוחים קוסמטיים בגלל שהם עברו ניתוח קוסמטי מוצלח בעצמם. ובגלל זה, הם מאשימים את המטופל על כך שבחר במנתח לא כשיר או שלא  הבינו שבכל ניתוח יש סיכון  ועל כך שהם דורשים יותר מדי ושואפים לשלמות. אתם יכולים להרגיש שאם לשופטים האלה יש בעיות כאלה גדולות עם  תביעות בנושא ניתוחים קוסמטיים, בית המשפט העליון לא צריך להסיר את אותם שופטים על כך שהם משוחדים בנפשם? בעוד שכל הליטיגציות האחרות זוכות לקבל חבר שופטים לא משוחד, מה שקורה לרוב הוא  שחברי נשופטים אפשריים אומרים לשופט הראשי שהם יכולים לשפוט את הנושא בהגינות בגל שהם בעצמם אכן חושבים כך. זה רק לאחר שהם שומעים את המקרה  הדעות הקדומות מתחילות להיכנס לסיפור.

 

ניתוח חוקי נגד הטבע האנושי

אז אתם יכולים לראות  שבעיות  עם תביעות על רשלנות רפואית בניתוחים קוסמטיים  לא תמיד נובעות מקשיים חוקיים בהוכחת הזנחה. הם מגיעים מהטבע של התהליך הרפואי עצמו  וההשפעה השלילית שלו  על  המושבעים ששומעים על המקרה. לצערנו, ניתוחים קוסמטיים הם האזור היחיד בבית המשפט בו המושבעים הם לא סימפטיים כלפי התובע כמו שייתכן שהם צריכים להיות.

אולי יעניין אותך גם

רשלנות רפואית במתיחת פנים

מתיחת פנים שנגמרת ברשלנות רפואית ככל שהפופולאריות של ניתוחים פלסטיים ושל תהליכים קוסמטיים אחרים עולה,  …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים * 

שלח
close-link