בית / רשלנות רפואית בהריון / רשלנות רפואית בגניקולוגיה
גניקולוגיה

רשלנות רפואית בגניקולוגיה

מה כולל תחום הרפואה הגניקולוגי?

גניקולוגיה היא מדע האשה או בהגדרתה הנוספת "רפואת האשה". מקור המילה נקבע על פי השפה היוונית, "גניקה", שמשמעו אשה ו"לוגוס", שמשמעו ידע. מדע האשה מתמקד במערכת הרבייה הנשית, לרבות מחלות, פריון והריון. הרופא המטפל בבריאות נשים נקרא גניקולוג וקיים צורך להיבדק על ידו באופן שוטף ולא רק בעקבות אבחון חריג, מתוך רצון לשמור על בריאות תקינה. זאת ועוד, גניקולוג יכול להציל חיים באמצעות אבחון במהלך ביקור שיגרתי והוא מאבחן בין היתר, מחלות זיהומיות, מחלות מין ואף סרטן. כאשר אשה נמצאת בשלבי הפוריות, הגניקולוג הוא הסמכות הרפואית למתן מרשמים לאמצעים למניעת היריון, מעקב היריון וכדומה.

 

רשלנות רפואית גניקולוגית במהלך היריון

מאחר והגניקולוג אמון על ביצוע בדיקות במהלך ההיריון, הוא עלול לאבחן באופן שגוי את מצבה של האשה ההרה או העובר שבבטנה או לבצע פענוח רשלני של בדיקות המעקב, כגון אולטרסאונד, סקירת מערכות, מי שפיר, שקיפות עורפית וכדומה.  במידה והאשה או העובר אינם מקבלים טיפול רפואי כתוצאה מכך ונגרמים להם נזקים בלתי הפיכים עקב זאת, אזי תיתכן עלה להגשת תביעת רשלנות רפואית בגניקולוגיה. יש לציין כי תביעות רשלנות רפואית בתחום הגניקולוגיה, הנם בעלות מאפיינים ייחודיים. כמו כן, לא כל מקרה שבו נגרם נזק הוא תוצאה של אבחון רשלנות ומשתי סיבות אלו יש לפנות לעורך דין המתמחה בתחום ולברר האם קיימת עילה לתביעת רשלנות רפואית. במסגרת הטיפול בתביעה, עורך הדין יבצע את הברורים הנדרשים, יגבש את האסטרטגיה המשפטית ויבצע פנייה לרופא מומחה לצורך קבלת חוות דעת משפטית.

 

רשלנות רפואית גניקולוגית כללית

מאחר ותחום הגניקולוגיה הינו רחב, קיימות עילות נוספות להגשת תביעת רשלנות רפואית, שאינן נוגעות בהכרח לנזקים במהלך או עקב הריון. מקרים כאלו מתייחסים לרשלנות באבחון סרטן צוואר הרחם, ביצוע הפלה, החדרת התקן תוך רחמי, החלטה על מהלך טיפול שגוי, טיפול לקוי באשה בהיריון בסיכון גבוה, העדר אבחון מומים שהובילה להולדה בעוולה, איחור באבחון מחלות ובעיות רחמיות ושחלתיות, העדר הפנייה לבדיקות נחוצות, פענוח מוטעה של ממצאי בדיקות, ועוד.

 

הגשת תביעת רשלנות רפואית בגניקולוגיה

מומלץ לגלות מעורבות ובקיאות בטיפול הגניקולוגי ולא להסתמך על דברי הגניקולוג בלבד. במידה ונגרמה פגיעה לאשה או לעובר או לתינוק כתוצאה מרשלנות רפואית בגניקולוגיה, ניתן להגיש תביעה כנגד בית החולים שבו התרחשה הלידה וכנגד הצוות הרפואי שניהל את הלידה. על מנת להגיש תביעה יש לפנות תחילה לעורך דין המתמחה ומנוסה בתחום תביעות רשלנות בגניקולוגיה, על מנת לברר האם קיימת עילה להגשת התביעה.

אולי יעניין אותך גם

איקס שביר רשלנות רפואית

תסמונת איקס שביר, רשלנות רפואית באבחון במהלך ההריון

תוכן העניינים1 תסמונת איקס שביר2 האם ניתן לאבחן ,תסמונת  X שביר?3 רשלנות בבחינת היסטוריה רפואית4 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים * 

שלח
close-link