בית / עורך דין רשלנות רפואית – איך בוחרים?

עורך דין רשלנות רפואית – איך בוחרים?

עורכי דין לרשלנות רפואית: בחירת עורך דין מתאים

משגיאה באבחון לטעויות בניתוח, אם אתם נפצעתם על ידי  הזנחה של מומחה רפואי או חוסר אכפתיות אתם צריכים עורך דין לרשלנות רפואית אצלכם בשרוול, אבל איך אתם מוצאים את עורך הדין הטוב ביותר למקרה שלכם?

המורכבות של מקרי הרשלנות הרפואית גורמת לשכירת עורך דין לרשלנות רפואית בצד שלכם להיות חשובה. הוכחה שמומחה רפואי סיפק שירות פחות מהרמה הסטנדרטית  הוא מכירה קשה, ורוב המדינות הציבו מספר לולאות  בתהליך ההוכחה של התובעים  בתחום, במאמץ לדכא תביעות  בתחום הרשלנות הרפואית.  לעורך דין ברשלנות רפואית יש את הניסיון  לנווט את הדרישות האלה לבנות את התביעה שלכם. אבל איך אתם אמורים לבחור את עורך הדין המתאים ביותר.

 

איפה להתחיל?

משפטים בתחום רשלנות רפואית הוא תחום מוגדר בפני עצמו,  היוצר חפיפה בין סוגיות רפואיות ומשפטיות, ומוסיף את האתגרים התהליכים הייחודיים שלו שלרוב מתלווים למקרים ותביעות מהסוג הזה. רוב עורכי הדין שמתמחים ברשלנות רפואית מהווים:

 • בייצגו של מטופלים פצועים (תובעים) שתובעים רופאים או
 • מגנים על רופאים נגד תביעות רשלנות רפואית ( זאת אומרת שהם מייצגים את הנאשמים).

אם אתם נפצעתם משגיאה מצדו של מומחה רפואי. כדאי לכם לשכור עורך דין. אבל קחו בחשבון שעורכי דין מנוסים מסרבים לקבל מקרים יותר משהם מסכימים, כל שהתהליך יכול לקחת זמן.

כנראה הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות כדי להתחיל הוא לקבל המלצות אישיות. אפילו אם החברים או המשפחה שלכם  לא כירים שום עורכי דין טובים בתחום, הסיכויים הם שמשהו שאתם מכירים מכיר בהחלט עורכי דין מסוג כלשהו, ואותם עורכי דין יכולים לקשר אתכם לעורכי דין בתחום. יכול להיות שזה לא יהיה זיווג מוצלח, אבל זו התחלה טובה.

אם אין לכם שום המלצות אישיות, ואתם פשוט רוצים רשימה של עורכי דין מתאימים באזור שלכם, מקום טוב להתחיל בו הוא האינטרנט.

 

צמצום התחום

ברגע שיש לכם רשימה של עורכי דין פוטנציאלים, כדאי לכם לצמצם את הרשימה לכמה עורכי דין יציבים שמתאימים לכם יותר. הנה כמה דברים שכדאי לשקול:

 • תסתכלו על מידע ביוגרפי, כולל כל דבר שמקשר את עורך הדין לחברת המשפטים שלו. האם זה נראה שהם מתמחים ברשלנות רפואית? האם קיים כל מידע באתר של החברה שמצאתם שימושי לכם? ייתכן שהם פשוט לקחו את זמנם לחבר כמה מאמרים פשוטים או פוסטים שעוזרים ללקוחות אפשריים להבין למה  לצפות. אם החומר הזה מספק לכם רמה של נוחות, זה כנראה סימן טוב.
 • תבדקו אם עורך הדין שייך לארגון של מקרי פציעות אישיות. אבל זה לא לקוח הרבה כדי להיכנס לאחד, אז תבדקו אם עורך הדין הוא חבר פעיל או בעל תפקיד חשוב שמציע שהוא מכבד עורכי דין אחרים בתחום.
 • תבדקו סקירות כלשהן של עורך הדין שאתם שוקלים באינטרנט (אבל קחו בחשבון שלקוחות רבים יזעמו על עורך הדין שלהם אם הם הפסידו במשפט, בין אם תפקידו של עורך הדין היה הגורם לכך ובין אם לא, ובין אם זה היה מקרה אפשרי לניצחון מצדם מלכתחילה).
 • תבדקו באתרים אינטרנטיים רשמיים של ארגוני עורכי דין מסוימים לבדוק אם עורך הדין הזה הוא במצב טוב.
 • תבדקו בדפי הזהב שלכם, האם עורך הדין מפרסם את עצמו? אם כן, האם הוא משכנע? מועיל? בעל טעם?

 

יצירת קשר

ברגע שמצאתם כמה מועמדים מתאימים, הגיע הזמן ליצור איתם קשר, דרך אימייל, טלפון או אתר החברה (לחברות רבות יש אפשרו של פורומים באתרים שלהם, בהם ניתן לכתוב הודעות למייצגים של החברה ולקבל תשובה  בזמן אמת, ולהתחיל שיחה בצורה כזו.) הנה כמה נקודות לבדיקה:

 • תשאלו על גודל החלק של החברה שמתמחה ברשלנות רפואית; לרוב, כמה שיותר גבוה יותר טוב.
 • תשאלו כמה מהמקרים של רשלנות רפואית נלקחים לבית המשפט במקום להסדר מחוצה לו. אם לחברה יש מוניטין של יישוב מחוץ לבית המשפט, חברות הביטוח יכולות לדעת את זה, ולהתנהג בהתאם.
 • תשאלו את עורך הדין על הסכמי התשלומים והעלויות של התיק. אמורה להיות לכם האפשרות לשכור עורך דין על בסיס דמי מגירה. זה אומר שעורך הדין שלכם יקבל את התשלום בתור אחוזים מהמשא ומתן במקרה של יישוב, או פיצוי מפסק הדין במקרה בו  המקרה נלקח לבית המשפט. בנוף, תשאלו על העלויות. האם החברה תספוג  הוצאות מראש כמו עדים מומחים, הכנות מסמכים, או תשלומי מסמכים?
 • תשקלו צרכים מיוחדים שיש לכם. לדוגמה, האם יקל עליכם לשוחח עם עורך דין שמדבר בשפה שונה?
 • תשאלו על פגישות פנים-אל-פנים, אם זה חשוב שתפגשו את עורך הדין, אבל לא כדאי לכם למחוק את עורך הדין מהרשימה רק בגלל שהוא לא יכול לקבוע פגישה תחת התראה קצרה. עורכי דין של רשלנות רפואית שהם מנוסים הם עסוקים, כך שייתכן שהם לא יכולים להקדיש את הזמן שהם היו רוצים להקדיש ללקוחות פוטנציאליים.
 • תשאלו את החברה על העיסוק שלה בהעסקה של זוטרים כמו עוזרים מנהליים, עוזרים משפטיים, פקידים ועוד חברי צוות אחרים. כדאי לכם לדעת כמה מאנשים החברה פועלים כדי לעזור לתיק שלכם וכמה מהעבודה באמת נעשית על ידי עורך הדין שלכם.

 

שאלות שכדאי לכם לשאול כאשר אתם מחפשים עורך דין לרשלנות רפואית

לקיחת עורך הדין המתאים לייצוג של רשלנות רפואית ואשריוכל ייצג אתכם או קרוב משפחה שלכם שנפצע בצורה רצינית או מת בגלל טעות או רשלנותרפואית שהייתה ניתנת למניעה הוא דבר קריטי להגנה על הזכויות שלכם והשגת המשאבים שאתם צריכים כדי להתאושש ממקרה של רשלנות רפואית.

במהלך ההחלטה הזו, זה חשוב שאתם תדברו עם עורך דין כדי לקבל תחושה של הדרישות והניסיון. בנוסף להבין את הרעיון של מה שהתביעה אמורה להיות אם הם יטפלו במקרה שלכם.

הנה רשימה של שאלות בסיסיות שכדאי לשאול את עורך הדין שאתם בודקים כדי לראות אם הוא מתאים למקרה שלכם.

ניסיון:

 1. כמה זמן עורך הדין עסק במקצוע?
 2. האם יש לו ניסיון בטיפול במקרים של רשלנות רפואית ?
 3. האם עורך הדין ממחה רק במקרים של רשלנות רפואית, או שהוא עובד בתחומים אחרים של משפטים?
 4. האם הוא מדורג על ידי עורכי דין אחרים דרך סקירות של עמיתים באתרים הקשורים למשפטים?

תוצאות

 1. מה הייתה התוצאה של המקרה האחרון שעורך הדין טיפל בו?
 2. האם עורך הדין אי פעם לקח מקרה של רשלנות רפואית לבית המשפט? אם כן, מה הייתה התוצאה?
 3. האם עורך הדין ואו חברת המשפטים שלו זכו בתביעות רציניות וגדולות?

משאבים

 1. כמה עוד אנשים עובדים בחברת המשפטים של עורך הדין?
 2. האם לעורך הדין יש גישה לעדים מומחים וחוקרים רפואיים?

ניהול התביעה

 1. האם עורך הדין והחברה שלו יטפלו במקרה שלכם בעצמם או שהם יפנו אתכם לחברת משפטים אחרת?
 2. האם חברות משפטים אחרות מפנות לקוחות לעורך הדין או לחברה הזאת?
 3. האם אתם תיצרו קשר עם ערך דין אחרים, עוזרים משפטיים או צוות אחר בחברה?

תשלומים משפטיים?

 1. כמה הם יגבו על השירות?
 2. אם אתם מנצחים במקרה, כמה אחוזים מהזיכוי המשפטי אתם תקבלו?

התשובות שאתם תקבלו לשאלות האלה צריכות לתת לכם רעיון טוב של אם עורך הדין שאתם מדברים איתו הוא עורך הדין המתאים לטיפול בבעיה המשפטית שלו.

  

שלח
close-link