בית / מהי רשלנות רפואית / תביעת רשלנות רפואית

תביעת רשלנות רפואית

תביעות רשלנות רפואית

מקרים של רשלנות רפואית הם לרוב מבוקשים על ידי מטופלים שנפגעו או נפצעו בגלל טיפול רפואי ירוד או אבחנה שגויה מרופא, אח, טכנאי, בית חולים או פועל רפואי. לרוב, המדד של של מידת ההזנחה של רופא, או כישלון היכולת לספק טיפול ראוי, נקבעת לפי אם המטופל היה מקבל את אותה רמת טיפול  מרופא אחר באותו התחום תחת אותן הנסיבות.

בעוד שרוב הרופאים מנסים להגיע לסטנדרט הטיפול הגבוה ביותר לכל המטופלים שלהם, קיימות עמים בהן זה משתבש לגמרי. אם אתם או אדם אהוב  חווה  טיפול רפואי ירוד, שגיאה באבחון, חוסר הסכמה, או הפרה של  דיסקרטיות רופא\מטופל שגרמה  לנזק או לפציעה, ייתכן שאתם זכאים לפיצויים על סעיף רשלנות רפואית.

למטה תראו כמה צעדים שכדאי לקחת כדי להגיש תביעה מוצלחת נגד מומחה רפואי שאתם חושדים בהזנחה מצדו בטיפול שהוא סיפק לכם.

 

יצירת קשר עם המומחה הרפואי המעורב

השלב הראשון הוא יצירת קשר עם הרופא או המומחה הרפואי שעבד אתכם לפני שאתם מגישים את התביעה. המטרה היא לקבל הבנה של מה  שהיה יכול להשתבש ולאפשר לרופא שלכם  להחליט אם משהו יכול להיות מטופל. ברוב המקרים, רופאים מוכנים לבצע שירותים (לפעמים בחינם) כדי לטפל בבעיה או לספק פתרון.

יצירת קשר עם  מנהלת הרישוי הרפואית

אם יצירת קשר עם הרופא אינה עוזרת למצב, ייתכן שכדאי לכם ליצור קשר עם מנהלת הרישוי הרפואי שקובעת רישיונות רפואיים.   בעוד שמנהלות  רישיונות לרוב לא מצוות על הרופאים לפצות אתכם, הן יכולות להצהיר על אזהרות  לרופא שייתכן שהן יכולות לספק לכם  הנחיות בנוגע לצעד הבא שלכם.

תדעו כמה זמן אתם צריכים כדי להגיש תביעה

כשאתם מחליטים אם להגיש  תביעה על רשלנות רפואית או לא, זה חשוב שתגלו כמה זמן יש לכם  כדי להגיש את התביעה. כל תביעה אזרחית כולל תביעות רשלנות רפואית, מהוות מגבלות זמן בנוגע לזמן בו הן צריכות להיות מוגשות. הגבולות האלה, הנקראים "התיישנות", דורשים מכם להגיש את התביעה שלכם במסגרת זמן מסוימת לאחר שהפציעה נגרמה,  או להסתכן בוויתור על הפיצויים שלכם.

השגת הערכה רפואית כדי לאשר את העובדה שלתיק שלכם יש זיכיון

מדינות רבות דורשות ממטופלים להגיש את מה שנקרא לרוב  "תעודה של זיכיון" כדי לקבוע שהפציעות שהמטופל סובל מהן נגרמו כתוצאה מהזנחה מצדו של הרופא. כדי להגיש תעודה של זיכיון, צריך קודם ליצור קשר עם מומחה, לרוב עוד מומחה רפואי, כדי לסקור את התיקים הרפואיים שלכם ולאשר  שהרופא המקורי שלכם  סטה מהשיטות הרפואיות המקובלות, דבר שגרם לפציעות שלכם.  עורך הדין שאתם שוכרים  כעת יגיש תעודה של זיכיון, דבר המאשר את העובדה שיצרתם קשר עם מומחה רפואי ושלתביעה שלכם יש זיכיון.

תשקלו הסכם מחוץ לבית המשפט

מקרים של רשלנות רפואית יכולים לעלות זמן וכסף, ובגלל זה רוב מקרי הרשלנות הרפואית מוכרעים מחוץ לבית המשפט. בנוסף, בגלל שחברות ביטוח רשלנות רפואית דוחות כמות גדולה של טענות רשלנות רפואית, זו יכולה להיות דרך הפיצוי הטובה ביותר שאתם יכולים להשיג מחוץ לבית המשפט   ללא הסיכון בהפסד במשפט. קחו בחשבון, שאם אתם מאמינים שיש לכם תיק חזק, אז אתם לא חייבים להתפשר עם פיצוי קטן.

 

יצירת חשבון עם עורך דין לרשלנות רפואית

מציאה של עורך דין מומחה לרשלנות רפואית יכול להכריע את ההבדל בין קבלת הפיצוי שמגיע לכם לבין חזרה הביתה בידיים ריקות. עורך דין מנוסה יוכל לדיין אתכם בנוגע לחזקות או החולשות של המקרה שלכם ולהציע לכם על מה שכדאי לכם לעשות. צעד ראשון טוב במציאת עורך דין היא ביצוע הערכה חינמית מעורך דין לרשלנות רפואית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים * 

שלח
close-link