בית / רשלנות רפואית בלידה / מתי מתרחשת רשלנות רפואית בהריון ולידה
רשלנות בהריון ולידה

מתי מתרחשת רשלנות רפואית בהריון ולידה

רשלנות רפואית בהריון או לידדה – מתי זה קורה?

רשלנות רפואית יכולה להתרחש בכל אחד משלבי ההיריון והלידה. נזקים כתוצאה מרשלנות רפואית מתייחסים גם לטיפול שניתן לאם לפני הלידה,  לטכניקות הלידה ולמעקב שהתבצע לאחר מכן בילוד וביולדת

 

רשלנות רפואית המובילה לטרגדיה בלידה

כל אם ואב שחוו הריון ולידה יודעים שהם לא תמיד ורודים ומושלמים "כמו בסרטים". הגוף אומנם חכם מאוד והטכנולוגיה בשירות האדם תרמה לא מעט לצמצום טרגדיות אבל באותו אופן, התערבות רפואית גם יכולה לגרום להן. אין לתאר את מפח הנפש והייסורים שעלולים לעבור הורים וילודים בעקבות רשלנות רפואית. תוצאות עגומות וטרגיות כאובות וקשות שבעתיים כאשר כולם יודעים שהיה ניתן להמנע מהן עם קצת יותר רגישות לסימפטומים שונים שמופיעים במהלך הלידה.

כידוע, בתי החולים וחדרי הלידה בפרט עמוסים במשימות רבות בכל דקה נתונה. כתוצאה מכך, תוך כדי מתן טיפול רפואי, לא תמיד הצוות המטפל מתפנה לתת את מלוא תשומת הלב לחולה וכך, סימנים ברורים וידועים של מצוקה ליולדת או לעובר כגון דופק נמוך ודימומים, עלולים לעלות בחיי אדם.

 

טכניקות לידה הגורמות לנזק לעובר וליולדת

תהליך הלידה מורכב משלבים רבים, בכל אחד מהם יכולה להתרחש תקלה. לכן, תהליכי הלידה כוללים טכניקות שונות וטיפולים אולם טכניקות כאלו ואחרות, כגון לידת ואקום, לחיצות וכדומה גם עלולות לגרום לנזקים, כתוצאה מטעויות בביצוען. בנוסף לאלו, ישנן פעולות אלמנטאריות שחייבות להתבצע, כגון ניקוי הרחם מכל שאריות השלייה לאחר יציאת העובר. אי ביצוע ההנחיות והשארת שאריות שלייה, יכולים לגרום לסיבוכים רבים ובסופו של יום לנזק בלתי הפיך ליולדת. טעויות אלו, שנגרמו כתוצאה מביצוע פעולות באופן לא זהיר ולא סביר, היו ניתנות למניעה והן בגדר רשלנות רפואית. הדברים נכונים על אחת כמה וכמה כאשר מתבצעת התערבות רפואית במצבים לא טבעיים, כגון הפלה מלאכותית, המצריכה שימוש בטכניקות מיוחדות. רשלנות בביצוע כל אחד מההליכים עלול לגרום לנזק ממשי ליולדת, הן פיזי והן נפשי, לרבות האפשרות להיכנס להריון וללדת בעתיד.

 

תביעות בגין רשלנות רפואית במהלך לידה

תביעות רשלנות בגין רשלנות רפואית במהלך הלידה, מתייחסות להחלטות ולשיקולים שהובילו לביצוע תהליך או יישום טכניקה כזו או אחרת ביולדת ובעובר, לרבות תהליכים המתקיימים לפני ואחרי הלידה עצמה. התביעות כמובן נבדלות באופיין והן נקודתיות, בהתאם לאופן הלידה, כגון לידות עכוז ועד לניתוחים קיסריים. התביעות מתייחסות גם למעקב ולטיפול הניתן לילוד ולאם לאחר הלידה.

 

ככלל, תביעות רשלנות רפואית בגין לידה שמתקבלות על ידי בית המשפט, יכולות להגיע לפיצויים בסכומים גבוהים מאוד, כאשר יש להבחין בין תביעות בגין מהלך ההיריון ובמהלך הלידה וכן, בטווח ומידת הנזק שנגרמו לילוד או לאימו.

אולי יעניין אותך גם

אפידורל בהריון

רשלנות רפואית במתן אפידורל

כיצד מתבצעת הרדמת אפידורל? מי לא מכירה את האפידורל? כל יולדת שמעה על הטכניקה המאפשרת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים * 

שלח
close-link