בית / רשלנות רפואית בלידה / רשלנות בלידה
רשלנות בלידה

רשלנות בלידה

סבלתם מרשלנות בלידה? כל המידע במאמר:

קיימים שני סוגים גדולים של רשלנות בלידה הקורים כתוצאה מרשלנות רפואית. אלה כוללים  פציעה מוחית טראומטית ומחסור בחמצן במוחו של התינוק. אם רשלנות בלידה נגרמת על ידי רשלנות רפואית, ייתכן שאתם יכולים לזכות בתביעה על רשלנות רפואית.  רשלנות בלידה ומום לידה יכולים להיות הדברים הקשים ביותר למשפחה לחיות איתם.

קיימים שני סוגים עיקריים של רשלנות לידה היכולים לקרות שכוללים טראומה מוחית ומחסור בחמצן במוחו של התינוק. כל אחד מהסוגים האלה יכולים לגרום לפציעות לטווח ארוך של התינוק. אם הסוגים האלה של "תאונות" קורים בגלל רשלנות של רופא, אחות, צוות משרדו של הרופא, בית החולים או כל מומחה רפואי אחר, אז ייתכן שלמשפחה יש תביעה מוצלחת בנושא רשלנות רפואית.

פציעה מוחית טראומטית יכולה לקרות אם הרופא משתמש במלחציים או מכשיר ואקום בצורה לא נכונה במהלך ההוצאה של התינוק מתעלת הלידה במהלכה של לידה קשה, כמו לידה שבה התינוק גדול מדי מכדי לצאת מהתעלה בצורה טבעית. במקרים כאלה ההזנחה של הרופא יכולה להיות הסיבה לתביעה בשל רשלנות רפואית.

עוקב קצב הלב של התינוק הוא מכשיר שעוקב אחר קצב הלב של התינוק ואחר החוזק ומשך הצירים ברחמה של האם. אם לתינוק אין את קצב הלב הרצוי או שקצב הלב שלו צונח במהרה, עוקב קצב הלב יכול להזהיר את הצוות מהבעיה. לפעמים הצוות כושל לשים לב  לאזהרות של העוקב או להגיב במהירות מספיקה עם הטיפול הרפואי. ייתכן שהרופא נהג בהזנחה באפשור של לידה וגינלית מסוכנת להמשיך אם ניתוח קיסרי היה הכרחי.

שיתוק מוחין היא אחת מרשלנויות הלידה הרציניות ביותר שיכולות לקרות לתינוק. שיתוק מוחין הוא בעיה בהתאמה המוטורית של התינוק שנובעת מפציעה במוח, שיתוק מוחין יכול מגוון ממקרים מתונים לחמורים. שיתוק מוחין  יכול להיגרם בשל חוסר של חמצן במוחו של התינוק, פציעה מוחית טראומטית, שגיאות בלידה, לידה מוקדמת וסוגים מסויימים של זיהום.

קרניקטרוס הוא סוג מסוים של נזק מוחי שקורה למולד עם צהבת חמורה. קרניקטרוס קורה כשרכיב בדם או באודם המרה מצטבר לרמות גבוהות  או מה שנקרא היפרבילירובינמיה ומתפשט לרקמות המוח.  פציעות תמידיות שנוצרות מקרניקטרוס כוללות אבדן שמיעה, חירשות, קשיים בהליכה, ליקויי למידה, מוגבלויות צמיחה, ובעיות עיניים. קרניקטרוס יכול גם להוביל למוות.

שיתוק במקלעת הזרוע הוא מחלה שנובעת מפציעה באזור מקלעת הזרוע, זוהי קבוצה של עצבים שמתחילה בצוואר ומגיעה עד לבית השחי והזרוע. אם התינוק לא מסוגל לצאת מתעלת הלידה באופן טבעי, יכול להיות שהרופא נדרש להשתמש במלקחיים או מכשיר ואקום כדי לעזור לתינוק לצאת מהתעלה. הרופא צריך להיות זהיר מאוד בתזוזות של ראשו של התינוק בגלל שהכוח יכול בקלות לגרום לנזקים  במקלעת הזרוע של התינוק שיכולים לגרום לשיתוק של התינוק ביד, הזרוע או הפרצוף בצד הזה של הגוף.   יכול להיות שהרופא גם נהג בהזנחה  בהכנה מראש של הציוד לניתוח הקיסרי אם ניתוח קיסרי היה דרוש בגלל הגודל של התינוק.

מוגבלות אינטלקטואלית או מה שנקרא השהית התפתחות, מוגבלות התפתחות או אפילו פיגור שכלי, הם תנאים שמתאימים לילדים שלא מגיעים לציוני דרך בהתפתחותם שרוב הילדים משיגים בגיל מסוים. כל ילד מגיע לציוני דרך בהתפתחות שלו בגיל מעט שונה, אמנם, אם קצב ההתפתחות של ילד מסוים הוא איטי בהרבה משל אחרים או שאין התפתחות כלל, זה נחשב למוגבלות בהתפתחות או מוגבלות אינטלקטואלית. מוגבלויות אינטלקטואליות נגרמות על ידי מגוון של גורמים  הכוללים רשלנות רפואית.

אם התינוק שלכם סובל מפציעת לידה בגלל רשלנות רפואית, צרו קשר עם עורך דין רשלנות רפואית מומחה לייעוץ חינמי.

אולי יעניין אותך גם

אפידורל בהריון

רשלנות רפואית במתן אפידורל

כיצד מתבצעת הרדמת אפידורל? מי לא מכירה את האפידורל? כל יולדת שמעה על הטכניקה המאפשרת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים * 

שלח
close-link