בית / רשלנות רפואית בלידה / לידה מוקדמת כתוצאה מרשלנות – כל הזכויות

לידה מוקדמת כתוצאה מרשלנות – כל הזכויות

לידה מוקדמת כתוצאה מהזנחה

כל אם הרה מקווה להיריון בריא שאחריו באה לידה בריאה. זהו המצב ברוב המקרים,  אבל לצערנו,  סיבוכים אכן קורים. בעיה נפוצה היא  לידה מוקדמת. זה קורה כאשר תינוק נולד  לפני שהוא מוכן לצאת מהרחם. למרות שלידות מוקדמות רבות לא ניתנות למניעה, חלקן נגרמות מהזנחה של רופא. אם המשפחה שלך נפגעה כתוצאה מהזנחה של רופא בצורה הזו, תמשיכו לקרוא כדי ללמוד עוד.

לידה מוקדמת

ילד גמור הוא נחשב לרוב בין השבוע ה-39 ל-40 של היריון. כשתינוק נולד לפני הזמן הזה, הוא נחשב פג. למרות שתינוק יכול לצאת מהשבוע ה-24 של ההיריון, משמע הדבר שהוא יכול לשרוד מחוץ לרחם, תינוקות פגים  נמצאים בסיכון של בעיות בריאות.

למרות שנשים רבות יכולות להיכנס ללידה מוקדם, קיימים מספר סיכונים. הסיכונים יכולים לכלול:

– נשיאה של מספר תינוקות

– לידות מוקדמות שהאם עברה בעבר

– נרתיק לא רגיל

– סיבוכים עם הרחם, כולל זיהום

–  זיהומים הריוניים אחרים

– סיבוכים של היריון שכוללים סכרת היריון  או עודף של מי שפיר

– הפרדות השלייה

– מחלת מין

-מחלת  כליות

– דם שלא מתפקד כראוי

–  היסטוריה של הפלות מרובות

–  הריונות מרובים שקרובים אחד לשני

– עודף משקל  של האם

כשלאם סיכון אחד או יותר בלידה מוקדמת, הרופא שלה צריך להתבונן בה מקרוב עבור סימנים או תסמינים. סימנים יכולים לכלול צירים, כאבי גב, התכווצויות,  התכווצויות בטן ולחץ על האגן, דימום מהנרתיק, או תנועה מופחתת פתאומית של התינוק. אם את חווה אחד או יותר מהתסמינים האלה, הרופא חייב לקבוע את הסיבה לתסמינים האלה ולפעול בהתאם  ובאפקטיביות  במקרה של לידה מוקדמת.

 

סטנדרט של טיפול

הרופא של חב לך רמה מסוימת של טיפול. כעיקרון, הוא חייב לספק טיפול שרוב הרופאים היו לספק ברוב הנסיבות. כשרופא נכשל בסיפוק הטיפול הזה, ומפר את החובה שלו, ייתכן שהוא חב לפצות אותך על נזקים  הנובעים מרשלנות רפואית. במקרה של לידה מוקדמת, רמה ראויה של טיפול יכולה לכלול: מעקב סדיר של  והתבוננות מתמשכת של סימנים של לידה מוקדמת, הוראה של מנוחה  לאם בסכנת לידה מוקדמת, טיפול נאות של נרתיק שלא פועל כראוי של הנרתיק, זיהומים, או כל גורם אחר, מרשמים של סטרואידים כדי להאיץ התפתחות של עובר  אם לידה מוקדמת קורת, מרשם תרופות כדי לעצור או להאט לידה מוקדמת.

אם רופא נכשל לקחת את הצעדים ההכרחיים כדי לאבחן או לטפל בלידה מוקדמת, ופציעות כתוצאה, ייתכן שאתם זכאים לפיצויים.

תינוק שנולד מוקדם לא מפותח לגמרי ונמצא  בסיכון למגוון של סיבוכים  רפואיים, שכוללים לרוב: דחיות בהתפתחות, שיתוק מוחי, בעיות ראייה או שמיעה,  בעיות עיכול, בעיות נשימה, צהבת, או אפילו מוות אם התינוק לא יכול לשרוד מחוץ לרחם.

אולי יעניין אותך גם

אפידורל בהריון

רשלנות רפואית במתן אפידורל

כיצד מתבצעת הרדמת אפידורל? מי לא מכירה את האפידורל? כל יולדת שמעה על הטכניקה המאפשרת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים * 

שלח
close-link